Priestory pre spracovanie zvuku a obrazu

Špeciálny nábytok a interiérové doplnky na mieru

Okrem výroby typizovaných akustických prvkov, ktoré nájdete na našom e-shope, sa venujeme aj atypickej výrobe doplnkov do štúdií. Ponúkame špeciálne vybavenie na mieru do zvukových, alebo obrazových štúdií a réžií aj iných priestorov.

To čo nenájdete v bežnej, komerčnej ponuke, skúste dopytovať u nás. Navrhujeme a zhotovujeme špeciálny nábytok na mieru, akustické dvere, kľúčovacie pozadie, biele pozadie a iné špeciálne doplnky na mieru podľa želania zákazníka.

Typy atypického vybavenia

Ktoré nájdete v našom portfóliu

Protihlukové dvere

Interiér každého nahrávacieho štúdia by mal byť odizolovaný od vonkajšieho hluku. Najslabším článkom bývajú často práve vstupné dvere. Aby sa o interiérových dverách mohlo povedať, že sú ako tak zvukovo-izolačné, musia spĺňať isté kritériá nepriezvučnosti. Ich vzduchová nepriezvučnosť R´w by mala mať min. 35 dB a viac. Ako vybrať tie správne protihlukové dvere? Aké dvere potrebujete práve vy? Každý prípad posudzujeme individuálne, podľa účelu použitia a následne na základe vstupných meraní.

Čo by mali spĺňať hlukovo izolačné dvere? Aby boli ako tak zvukotesné (laicky niekedy nazývané ako protizvukové), nesmú byť určite skrútené a musia dobre priliehať k zárubni po celom obvode styku, vrátane prahu. Pri zvukotesných dverách sa prahu nevyhneme. Pri menej prísnych nárokoch sa niekedy, ale nie vždy, dajú upraviť pôvodné dvere na dvere s vyššou nepriezvučnosťou. Takáto úprava väčšinou spočíva väčšinou v doplnení vrstvy a následnej povrchovej úpravy napr. čalúnením.

Pri náročnejšej požiadavke na profesionálne akustické dvere ponúkame atypickú výrobu akustických dverí na mieru. Dvere navrhneme, vyrobíme a osadíme na miesto. Takéto dvere, so zvýšenými požiadavkami na nepriezvučnosť, sa vyrábajú a dodávajú vrátane zárubne. Výsledok vieme skontrolovať meraním pred a po realizácii.

Kľúčovacie pozadie

Kľúčovanie dnes patrí medzi základný technologický postup pri snímaní obrazového záznamu. Najnovšie technológie pre spracovanie obrazu dokážu neuveriteľné triky. Avšak na to, aby sa tieto technológie dali využívať v plnom rozsahu, je potrebné získať kvalitne nasnímaný obrazový materiál. To zabezpečí iba kvalitné kľúčovacie pozadie určené na tento účel.

Ponúkame na mieru zhotovené pozadia pre snímanie obrazu do štúdií pre profesionálov, kameramanov, fotografov a pod., skrátka pre všetkých tých, čo pracujú s obrazom.

Pozadia môžu byť povrchovo upravené originálnou monochromatickou zelenou farbou určenou pre kľúčovanie (tzv. zelená plocha) alebo natreté na bielo. Nami zhotovené pozadia sú stacionárne, majú oblé beztieňové prechody z horizontálnej roviny podlahy na vertikálnu rovinu steny. Beztieňové rohy spájajú na seba kolmé steny pomocou oblých, postupných prechodov.

Okrem dodávky pozadia ponúkame aj riešenie priestorovej akustiky a montáž rámp pre osvetlovaciu technológiu ako aj drobné úpravy priestoru.

Nábytok na mieru

Stôl zvukového majstra má svoje špecifiká. Väčšinou je potrebné do stolu zapustiť mixážny pult alebo ovládaciu konzolu, na boku stola bývajú umiestnené lišty RACK pre uchytenie komponentov určených na spracovanie zvuku. Akustická os reproduktorov, umiestnených v zadnej časti stola, by mala byť vo výške uší zvukára, no častokrát je tiež potrebné, aby pri stole sedeli pohodlne dvaja (zvukár a režisér). Stôl v štúdiu určený pre hostí a pre moderátora na nahrávanie rozhovorov a podcastov býva neraz vybavený tzv. tlačidlom “kašlátko”. Niekedy si stôl tiež vyžaduje vybavenie pomocnou kabelážou, napr. pre zapojenie slúchadiel, monitorov a pod.

Opísaný stôl sa asi ťažko hľadá medzi komerčne ponúkaným nábytkom. Aby sme splnili želania zákazníka, ponúkame výrobu atypického technologického nábytku do štúdií a réžií na mieru, podľa vašich špecifických požiadaviek.

Komplexné riešenia interiéru

Nahrávacie štúdio alebo réžia je účelová, technologická miestnosť. To ale neznamená, že by nemala byť okrem účelovosti a praktickosti zariadená aj vkusne. V niektorých prípadoch sa stretávame s potrebou úpravy stávajúceho nábytku, napríklad skrátime stôl, upravíme dvere, vyrobíme nové doplnky a pod.

Už pri návrhu akustiky priestoru berieme do úvahy potreby zákazníka. Akustické prvky na stenách spolu so stolom, skrinkami a ďalšími potrebnými interiérovými doplnkami sa snažíme zladiť do jedného dizajnového celku. Pri vyšších nárokoch ponúkame možnosť využiť aj služby architektov, ktorí s nami úzko spolupracujú.

Postup pri realizácii

Nechajte to na nás

01

Obhliadka a konzultácia riešenia

Pred návrhom je potrebná úzka spolupráca so zákazníkom. V prvom kroku si s vami na základe obhliadky a spoločnej konzultácie zosúladíme vaše predstavy a možnosti.

02

Spracovanie a návrh riešenia

Nasleduje spracovanie návrhu, ktorý s vami ďalej konzultujeme. Návrh odsúhlasujete na základe technických nákresov. Pre náročnejších ponúkame aj vypracovanie vizualizácie riešení.

03

Výroba komponentov

Výrobu atypických komponentov zabezpečujeme u nás, pri náročnejších požiadavkách s nami u dlhodobo spolupracujúcich subdodávateľov.

Ponúkame vám komplexné služby počnúc predstavou zákazníka, cez konkrétny návrh riešenia, výrobu a montáž do celku priamo u zákazníka, až po prípravu na zapojenie a spustenie.

04

Finalizácia a odovzdanie

Atypická výroba a dodávka technologického nábytku je často spojená do jedného celku s komplexným riešením akustiky priestoru, káblovaním, až po finálne odovzdanie.

Vedeli ste, že?

Profesionálne riešenie akustiky priestoru dostupné pre každého

Rozsah služby stanovujeme na základe konzultácie s klientom vždy individuálne. Nemusíte mať teda obavy, že sa nedohodneme. V prípade, ak je váš cenový budget obmedzený, okrem riešenia na kľúč vám ponúkame aj možnosť nastavenia si individuálnej cenovej hladiny spolu s vašimi požiadavkami, na základe ktorých zhodnotíme situáciu a navrhneme prijateľné riešenia.

Referencie

Projekty na ktorých sme pracovali

Kontaktujte nás

Máte záujem o výrobu atypického nábytku na mieru do vašich štúdií alebo réžií? Neváhajte nás kontaktovať a my vám vypracujeme orientačnú cenovú ponuku.