Mobilné priečky

Zmena dispozície priestoru v priebehu niekoľkých minút

Konferenčné priestory, hotely, auly, posluchárne, kancelárie, výstaviská alebo koncertné a prednáškové sály čoraz viac vyžadujú flexibilné a efektívne využitie svojho priestoru. Preto vznikol dopyt po inteligentných riešeniach, ktoré umožnia otvorenú ale napriek tomu multifunkčnú priestorovú konfiguráciu.

Mobilné steny Variflex od spoločnosti Dorma Hüppe, ktoré vám ponúkame, dokážu sofistikovane a rýchlo predeliť otvorený priestor v priebehu niekoľkých minút na viaceré časti. V prípade, že potrebujete tento priestor dať do pôvodného stavu, nie je nič jednoduchšie, dá sa tak urobiť opäť v priebehu niekoľkých minút.

Pomocou mobilných stien teda dokážete ľahko, flexibilne a rýchlo rozdeliť miestnosť na menšie časti a tým ich prispôsobiť rôznym príležitostiam a počtom návštevníkov. Ak rozdelíte veľkú sálu na dve zasadacie miestnosti s lobby alebo na prednáškovú sálu so salónikom, využijete ju okrem veľkej spoločenskej udalosti napríklad aj na pracovné a vzdelávacie účely.

Typy mobilných stien

Ktoré nájdete v našom portfóliu

Osvedčený Variflex 100

Stabilný osvedčený dizajn oceľovo hliníkovej konštrukcie. Nízka špecifická hmotnosť na jednotku plochy pre ľahkú manipuláciu a zjavné konštrukčné výhody. Zvuková izolácia až 59 dB s optimalizovanými profilmi a tesnením. Manuálne, poloautomatické a plnoautomatické ovládanie. Dá sa kombinovať s typom Variflex Glass.

Priehľadný Variflex Glass

Transparentnosť kombinovaná so zvukovou izoláciou až 52 dB. Superštíhla konštrukcia rámu. Prepínateľné magické sklo. Stačí prepnúť nástenný spínač alebo prepnúť diaľkový ovládač, aby ste prešli z krištáľovo čistej farby na nepriehľadnú. Pre súkromie môžu byť k dispozícii malé rolety. Dá sa kombinovať s typom Variflex 100.

Akusticky izolačný Variflex 88

Vysoká akustická izolácia s hrúbkou iba 88 mm. Úspora miesta na parkovacej odstavnej ploche. Nízka špecifická hmotnosť na jednotku plochy pre ľahkú manipuláciu a zjavné konštrukčné výhody. Nepriezvučnosť až 58 dB s optimalizovanými profilmi a tesnením. Testované inštitútom Fraunhofer IBP pre štrukturálnu fyziku.

Plne automatický Variflex ComfortDrive

Plne automatická prevádzka kliknutím alebo ovládaním pomocou aplikácie. Nekonečné pohodlie s rýchlym otváraním a zatváraním s rýchlosťou až 250 mm/s. Variflex ComfortDrive v sebe skrýva inteligentnú programovateľnú technológiu a spoľahlivý systém zastavenia pri kontakte s prekážkou.

Akusticky pohltivý Variflex Acoustics

Mobilná stena disponuje špeciálnym akusticky pohltivým povrchom, ktorý vytvára príjemné prostredie v miestnosti. Ponúkame vám dve rozdielne úpravy povrchu v štyroch trendových farbách. Perforovaný povrch vysokej kvality vyhovuje najprísnejším požiadavkám.

Požiarne odolný Variflex El 30

Pre pasívnu požiarnu ochranu. Delený systém je v súlade s EN 13501-2. Konštrukcia tejto mobilnej steny dosahuje zvukovú izoláciu až 57 dB. Mobilná stena môže byť vybavená priechodnými dverami v súlade s EN 1634-1.

Vlastnosti a benefity

Protizvukové, ľahké a flexibilné

Mobilné steny dokážu svojou variabilitou a flexibilitou vytvoriť také priestory, ktoré práve potrebujete. Elementy priečky sa pohybujú po stropných koľajniciach, tzn. priečka je montovaná bez zásahu do podlahy. Elementy mobilnej steny sú vyrobené pomocou nových odľahčených technológií, ktoré zaručia vysoký stupeň nepriezvučnosti pri nízkej hmotnosti a malej hrúbke. Vďaka tomu sa dá priečka rýchlo a jednoducho skladať a rozkladať.

Diely obsahujú výsuvné teleskopické tesnenia, ktoré sa pri rozložení priečky roztiahnu a utesnia medzery medzi stropom a podlahou, aby nežiaduci hluk neprešiel z jednej miestnosti do druhej.

Jednotlivé diely sa spájajú vďaka sofistikovanému konkávno konvexného systému, vďaka čomu je zaručená čo najvyššia zvukotesnosť. Nami ponúkané mobilné steny dosahujú zvukovú nepriezvučnosť priečok až 59 dB.

Galéria

Priestory s mobilnými priečkami

Datasheet

Máte záujem o technické špecifikácie a ďalšie informácie o mobilných stenách Variflex od Dorma Hüppe, ktoré vám ponúkame? Priložený datasheet v angličtine si prezrite tu.

Postup pri realizácii

Nechajte to na nás

01

Vytypovanie vhodnej priečky

Mobilné steny sa vyrábajú na mieru podľa požiadaviek a potrieb zákazníka. Po prejavení záujmu o mobilnú stenu vám pomôžeme vytypovať taký typ priečky, ktorý bude spĺňať vaše očakávania a finančné možnosti. Cena riešenia sa odvíja od požadovanej nepriezvučnosti, povrchovej úpravy a samozrejme aj od fyzického rozmeru a ďalších parametrov.

02

Spracovanie a návrh riešenia

Pri vážnom záujme vykonáme obhliadku priestoru a miesta, kde je plánované zabudovanie mobilnej steny a skonzultujeme s vami možnosti riešení, ich výhody a nevýhody, ako aj iné dôležité detaily. Na základe vašich požiadaviek, s prihliadnutím na možnosti daného priestoru, pre vás navrhneme vhodné riešenie. Vytypovanú zostavu necháme naceniť u výrobcu.

03

Realizácia

Dodávka a montáž je rozdelená do dvoch častí. Prvá časť pozostáva z montáže vodiacej koľajnice a parkoviska. Táto etapa zvyčajne prebieha do 2-3 týždňov od objednania.

Po montáži koľajnice nasleduje presné zameranie, na základe čoho priečku zadávame do výroby. Samotná výroba mobilnej steny trvá približne 10-11 týždňov. Po výrobe a dodaní priečky k vám nasleduje jej osadenie, nastavenie a vyskúšanie funkcionality.

04

Finalizácia a odovzdanie

Po montáži zaškolíme váš personál na bezproblémovú manipuláciu s priečkou. V prípade záujmu ponúkame aj porealizačné a kontrolné merania vzduchovej nepriezvučnosti. Po odovzdaní diela naša činnosť nekončí. Sme pre vás k dispozícii v prípade potreby servisu.

Náš tip pre:

Rýchle predelenie priestorov v školách

Jednou z možných aplikácií mobilných stien je ich využitie v školských priestoroch. Pred vyučovaním dokážete mobilnou stenou napríklad rýchlo a efektívne rozdeliť priestor na dve triedy. Po skončení vyučovania mobilnú stenu v priebehu 3-4 minút zložíte a takto vzniknutý veľký priestor môže poslúžiť ako školský klub, telocvičňa alebo herňa.

Referencie

Projekty na ktorých sme pracovali

Kontaktujte nás

Zaujali vás možnosti flexibilného predelenia priestorov pomocou nami ponúkaných mobilných stien, ale ešte stále váhate? Kontaktujte nás a my vám radi pomôžeme pri vhodnom výbere.